O jídelně

Budova školní jídelny
Školní jídelna Žamberk je samostatná příspěvková organizace od roku 1994, která je zapsaná v rejstříku škol a školských zařízení a zřizovatelem je Město Žamberk. ŠJ ve své hlavní činnosti v současné době stravuje dvě základní školy, gymnázium a také dvě mateřské školy. Pro jednu z nich připravujeme i svačinky, do druhé obědy dováží. Celkem v těchto školách je okolo 1200 stravovaných žáků. Školní jídelna má tři výdejní místa  - jídelnu v hlavní budově ŠJ, kde jsou všechna jídla připravována, druhé výdejní místo je v budově základní školy vzdálené asi 300 metrů a třetí výdejní místo je v mateřské škole přímo v budově ŠJ. Mimo tuto hlavní činnost byla  zřizovatelem povolena i doplňková činnost, která je využívána k zajištění stravování cizích strávníků (např. důchodci, závodní stravování pro firmy).

Denně vaří ŠJ okolo 1700 obědů a je zaveden objednávkový systém. Strávníci si mohou objednávat jak přes terminály ve výdejnách tak i přes internet.  V ceně oběda mají strávníci polévku, hlavní jídlo - výběr ze tří jídel (jedno je vždy bezmasé), salát nebo ovoce a samozřejmě čaj. Ve výdejnách jsou salátové pulty, kde mají strávníci možnost výběru salátů a to ze tří druhů (skladba těchto salátů se řídí sezónní nabídkou, většinou to jsou dva zeleninové saláty a jeden ovocný).  Z nápojů si mohou dále vybrat již zmíněný čaj, ale také pramenitou vodu nebo přírodní šťávy, ovocné džusy a jednou týdně ochucené mléko.

ŠJ se nachází v krásném městě Žamberku, který se také nazývá "bránou Orlických hor". Sídlo má na náměstí  Generála Knopa  v budově, ve které zároveň sídlí MŠ Sluníčko.
 
Fotogalerie
Kontakt


© 2009 Školní jídelna Žamberk, Design & Code by SecurityNet.cz s.r.o.